Hakkımızda

1989-1999 yılları arasında Türkiye’nin önemli şirketlerinde gerek filen çalışarak gerekse taşeronluk hizmetleri vererek önemli iş tecrübesi edinmiştir. Bu yıllar içerisinde pek çok bankanın şubelerinin ve lojmanlarının dekorasyon, tadilat işleri, Marmara Bölgesindeki pek çok apartman ve sitenin alt yapı, üst yapı tadilat ve çevre düzenleme işleri, Tuzla’da Ekşioğulları’ na ait 1050 konutluk Hayat Sitesi, 300 konutluk Koza Evlerinin kontrollük ve inşaat işleri, Darıca’da Ekşioğulları’na ait 180 konutluk sitenin kontrollük ve inşaat işleri, Kurtköy’de Ekşioğulları’na ait 200 konutluk sitenin kontrollük ve inşaat işleri yapılmıştır.   

 1999 yılında Kent Yapı Tasarım İnşaat Mühendislik Mimarlık adı altında Mühendislik Bürosuyla statik betonarme projeler yaparak  inşaat alanında hizmetlerine devam etmiştir. Ülkemizi derin bir üzüntüye sokan 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminde ve 12 Kasım 1999 Düzce Depreminde Arama Kurtarma Çalışmalarında gönüllü hizmetler vermiştir. Bölge de pek çok yapının sismik ve statik ölçümlemesi yapılmıştır. Bu raporlara dayanarak güçlendirme projeleri çizilmiş ve güçlendirme inşaatlarını yapılmıştır.

            2002 yılında Japoya’da Sismik İzolasyon Sistemleri ve Yüksek Yapı Teknolojileri üzerine eğitim alınmıştır. SUMITOMO MITSUI CONSTRUCTION CO.LTD.’nin bünyesinde Sismik İzolasyon sistemlerini Ülkemizde bu konuyla ilgili kişi ve kurumları bilgilendirmek çalışmaları yapılmıştır. Bu amaçla; Boğaziçi Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli İnşaat Mühendisler Odası, Müteahhitler Federasyonlarında, pek çok İlin Belediye ve Valiliklerinde seminerler düzenlenmiştir. Ülkemizin saygın dergilerinden Dizayn Dergisinin 217 ve 218 sayılarında, Kocaeli Mühendisler Odasının aylık dergisinde ve bazı ulusal, yerel gazete, dergi ve televizyonlarında konuyla ilgili aydınlatıcı makale ve proğramlar hazırlanmıştır.

            2002-2012 yılları arasında yurt dışındaki projelerde inşaat ve proje hizmetlerine devam etmiştir.2004-2006 yıllarında  Şişe Cam Fabrikası’nın Bulgaristan/Tirgovishte ‘da kurduğu fabrikanın  Çelik Konstrüksiyon İşleri yapılmıştır.2006-2009 tarihleri arasında STFA İnşaat/COSSİDER ortaklığındaki Bouira/Lakhdaria iki tüpten oluşan otoyol tünelinin mimari,statik projeleri ve inşaat işlerinin kontrollüğü,as-built projeleri ve kesin hesaplamaları.2009-2012 yılları arasında  Cezayir’de konut,Residence ve otel işlerinin ihale alım işleri, Türkiye de Kütahya/Altıntaş/Beşkarış Barajı ve Bingöl/Gülbahar Barajı Proje Müşavirlik Hizmetleri.

            2012 yılında Kentli Yapı Tasarım İnşaat Müh.Mim.San. ve LTD.ŞTİ ismini alarak kurumsal yapısına dönüşmüştür.2012 yılında Mersin Akdeniz Bölge Komutanlığına Bağlı 2 Nolu Parmak İskelenin güçlendirme işini başarı ile tamamlamıştır.

            2010 yılında itibaren Dağ ve Kaplıca Turizmine de önem veren firmamız Sakarya/Taraklı/Geyve Bölgesinde arsalar alıp bununla ilgili ciddi proje çalışmalarına başlamıştır.

            Kentli İnşaat, kendi pazarında işinin uzmanı, güvenilir, dünyadaki teknolojiyi yakından takip eden ve teknolojisini geliştiren ve uygulayan, yenilikçi bir firma olarak inşaat sektöründeki yerini almıştır. İnşaat/Taahhüt/Güçlendirme/ Deniz, kıyı, liman inşaat sektörüne yeni ve son teknolojik uygulamaları kazandıran firmamız, kompleks inşaat problemlerini mühendislik tecrübesi ile çözen ve müşterisine katma değer kazandıran firma geleneğini yerleştirmiştir. Tecrübesi  ile pek çok projede amacına yönelik tasarımları ile Türkiye’nin birçok ilkine imza atmıştır. Gücünü uzmanlığından, ekip çalışmasından ve insana yatırımdan alan firmamız, pazarın en çok aranan inşaat firması olmasının gururunu taşımaktadır.

2019 yılında” ADEN MİMARLIK “ ile birleşerek ADEN MÜHENDİSLİK, MİMARLIK VE ENERJİ A.Ş. Olarak yoluna devam eden firmamız.

Riskli yapı tespiti ve  Yapı Güçlendirme Grubu.

Etüt Proje Hizmetleri

Enerji Kimlik Belgesi        

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı bölgelerinde de aranılan bir firma olmuştur.